Alaska Airlines se staly členem aliance Oneworld

06.04.2021 - USA & KanadaLetecká společnost Alaska Airlines se 31. března stala plným členem aliance Oneworld. Před více než rokem tento americký dopravce oznámil záměr vstoupit do této globální aliance. U příležitosti vstupu byl Boeing 737-900ER registrace N487AS opatřen speciálním livery Oneworld.

Boeing 737-900ER společnosti Alaska Airlines v livery Oneworld (foto: Alaska Airlines)

Stejně jako vloni při vstupu Royal Air Maroc do Oneworld byla velká část akcí spojená se vstupem do aliance přesunuta do virtuálního prostředí. Proběhla tak online oslava s video pozdravy stávajících členů a online tisková konference. Alaska Airlines ukázaly video s Alaska Safety Dance, na kterém zaměstnanci tančí u letounu společnosti.

Alaska Airlines se tak podle šéfa aerolinie Bena Minicucciho stává globální leteckou společností, která spojuje silnou síť na západním pobřeží a další destinace napříč Severní Amerikou s celosvětovou dostupností partnerů v Oneworld.

(foto: Oneworld)

Členové věrnostního programu Alaska Airlines mohou nyní sbírat míle na letech partnerských leteckých společností. Cestující budou moci rovněž u členů Oneworld vyměnit své míle za bonusové lety, získají přístup do jejich letištních salónků apod. Pro Oneworld znamená vstup Alaska Airlines posílení zejména v oblasti Aljašky a západního pobřeží USA.

Alaska Airlines se staly v pořadí 14. řádným členem aliance Oneworld. Z USA jsou další členskou společností American Airlines, se kterou Alaska Airlines již dříve spolupracovaly. Vedle čtrnácti řádných členů má aliance více než dvacítku přidružených členů. Většinou se jedná o dceřiné společnosti členských aerolinií. V roce 2020 alianci Oneworld opustila jihoamerická skupina LATAM. Stalo se tak poté, co Delta Air Lines získaly ve skupině 20% podíl.

Mapa linek členských aerolinií Oneworld (zdroj: Oneworld)

Témata