AirBaltic si pronajme ukrajinské letadlo i s posádkou

30.04.2022 - EvropaNa linkách lotyšské aerolinie airBaltic se od 1. května objeví Boeing 737-900ER. Letoun spolu s posádkou si společnost pronajme od Ukraine International Airlines. Letoun bude zajišťovat lety v rámci sítě linek airBaltic. Ukrajinské letecké společnosti nedávno požádaly jiné letecké dopravce, aby je podpořily formou pronájmu jejich letadel. To by jim umožnilo zachovat letadlový park a zaměstnanost.

(foto: Ukraine International Airlines)

„Dočasným pronájmem jejich letadla s posádkou poskytujeme krátkodobou práci také zaměstnancům Ukraine International Airlines," uvedl Martin Gauss, ředitel airBaltic. Podle viceprezidenta Ukraine International Airlines pro obchod Sergeje Fomenka je společnost jako dopravce s IOSA certifikací připraven poskytovat vysoce kvalitní služby.

Kvůli ruské invazi byly Ukraine International Airlines a další letecké společnosti nuceny přerušit své lety z a na Ukrajinu. Část flotily Ukraine International Airlines na základě rozhodnutí leasingových společností přelétla ještě před invazí do Španělska a Francie, kde byly letouny odstaveny. Jednalo se o Boeingy 737-800, 737-900ER a Embraery 190/195.

Samotný airBaltic kvůli nenaplnění svých kapacit se rozhodl pronajmout část své flotily A220. Tyto letouny nyní létají na linkách společností SAS a Eurowings. Pronájem letadla Ukraine International Airlines je tak ze strany airBaltic symbolickým a důležitým aktem solidarity

Témata