AirBaltic představil další „vlajkový“ letoun, nese barvy Litvy

11.08.2019 - EvropaLotyšská aerolinie airBaltic představila Airbus A220-300 nesoucí barvy litevské vlajky. Livery je složeno z pruhů litevské trikolory - žluté, zelené a červené barvy, které jsou po celém trupu a ocasu letounu. Gondoly motorů zůstaly limetkově zelené, v tradiční barvě airBaltic. Litevské barvy obdržel A220 registrace YL-CSK, který nese jméno Vilnius, hlavního města Litvy.

Letoun Airbus A220-300 v barvách litevské vlajky (foto: airBaltic/Facebook)

Společnost airBaltic tak pokračuje ve své sérii speciálních livery inspirovaných vlajkami zemí, kde má své základny. Vloni v listopadu byl představen první Airbus A220 v barvách lotyšské vlajky, začátkem letošního roku pak následoval letoun v estonských barvách. Nyní tak má společnost letouny v barvách všech tří pobaltských států.

Novým speciálním livery reaguje airBaltic na rostoucí poptávku po svých službách v Litvě. Dopravce přepravil za 1. pololetí letošního roku na linkách z/do Litvy celkem 240 tisíc cestujících, což v meziročním porovnání znamená nárůst o 20 %. AirBaltic v současnosti provozuje z Vilniusu přímé pravidelné linky do Amsterdamu, Berlína-Tegelu, Mnichova, Paříže-CDG, Rigy a Tallinnu. Společnost nedávno oznámila, že s novým zimním letovým řádem bude bázovat jeden A220-300 na mezinárodním letišti ve Vilniusu.

(foto: airBaltic/Facebook)

„Jsme hrdí, že zajišťujeme nejlepší spojení z a do Pobaltí. Dnes nabízíme více než 80 přímých linek z Pobaltí,“ uvedl Martin Gauss, šéf airBaltic. „Nyní budou vlajky všech tří pobaltských států nad našimi hlavami vysoko na obloze,“ dodal Gauss. Představený letoun získal nové barvy v lakovně Magnetic MRO v estonském Tallinnu.

AirBaltic se v posledních třech letech výrazně daří. Společnost přepravila za prvních šest měsíců roku celkem 2,23 milionů cestujících, což bylo meziročně o 19 % více než před rokem. Růst je tažen zejména rozšiřováním nabídky, kdy společnost otevírá nové linky a navyšuje svou kapacitu. V současnosti airBaltic provozuje již 19 letadel Airbus A220-300, 8 Boeingů 737-300/500 a 12 strojů Bombardier Q400.

(foto: airBaltic/Facebook)

Témata