AirBaltic na zimu zredukoval svou síť. Chce udržet spojení Pobaltí s důležitými evropskými městy.

02.11.2020 - EvropaLotyšská aerolinie airBaltic nabídne v rámci zimního letového řádu, který vstoupil v platnost začátkem minulého týdne, pravidelné lety do 40 destinací. Společnost se chce zaměřit na udržení spojení s evropskými městy důležitými městy pro obchod.

V pořadí 100. výrobená Airbus A220 zamířil k airBaltic (foto: airBaltic)

Nabídku má doplnit několik destinací vhodných pro zimní dovolenou. AirBaltic tak nabídne také lety do Kittilä na severu Finska, Mnichova, Salcburku, Curychu, Ženevy, Milána a Verony. Letový řád ale také počítá s lety do kyperské Larnaky.

Zredukovanou nabídku letů obsahuje rovněž letový řád společnosti pro Tallinn, který se zaměřuje na lety do Skandinávie, Německa, Nizozemí, Belgie a Velké Británie. Z Vilniusu plánuje společnost provozovat lety Francie, Německa, Nizozemí, Norska a Velké Británie.

Novinkou v nabídce airBaltic je laponské městečko Kittilä ležící za polárním kruhem (zdroj: airBaltic/Facebook)

Zimní letový řád airBaltic rovněž počítá s pravidelnými lety z Rigy do Prahy. Linka by měla být do konce roku provozována dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek. Od začátku příštího roku pak letový řád počítá se čtyřmi lety týdně.

AirBaltic obnovil lety do Prahy 27. července po přestávce způsobené první vlnou pandemie koronaviru. Nicméně po čtyřech letech byl provoz přerušen a společnost opět obnovila lety 7. září. Nicméně podle dat Flightradar24 se uskutečnilo jen pět letů a provoz byl opět přerušen.

Štítky