AirBaltic koncem července obnoví lety do Prahy

11.06.2020 - Česká republikaLetecká společnost airBaltic plánuje od 27. července 2020 obnovit přímé lety mezi Prahou a Rigou. Stane se tak po tří a půl měsíčním přerušení provozu kvůli pandemii covid-19. Lety budou operovány pětkrát týdně letounem Airbus A220-300 pro 145 cestujících. Lotyšský dopravce v polovině května obnovil pravidelný provoz, zprvu létal mezi metropolemi pobaltských republik a vypravoval speciální lety z Rigy do Frankfurtu a Osla. Koncem května pak airBaltic obnovil linky z Rigy do Amsterdamu, Helsinek a Mnichova. Další rozšíření provozu přišlo na řadu začátkem června.

Letoun Airbus A220-300 ve speciálním livery v barvách lotyšské vlajky na pražském (foto: Letiště Praha)

„Bezpečnost a zdraví našich cestujících je naší nejvyšší prioritou. Zavedli jsme přísná bezpečnostní opatření a celé obnovení leteckého provozu se řídí doporučeními všech úřadů. Všichni cestující na palubách letadel společnosti airBaltic obdrží zdarma sadu základních ochranných pomůcek, která obsahuje roušku a dezinfekční ubrousky,“ uvedl Martin Gauss, výkonný ředitel airBaltic.

AirBaltic úzce spolupracuje při obnovování provozu s příslušnými a průběžně sleduje aktuální situaci. Společnost uvedla, že je připravená pružně reagovat na změny a v případě potřeby také upravit letový řád. Cestujícím aerolinie důrazně doporučuje, aby si před cestou ověřili opatření na letištích a aktuální pravidla pro cestování na oficiálních webových stránkách nebo na místních ambasádách. Důvodem je to, že se podmínky rychle mění a v každé zemi se liší přijatá opatření. Cestující by se tak měli ujistit, že mají nejaktuálnější informace, aby jejich cesta proběhla hladce bez jakýchkoliv problémů.

AirBaltic nabízí pro všechny rezervace provedené do 30. června 2020 možnost bezplatné změny rezervace na jiné datum. Tato změna data letu však smí být provedena jen jednou.

Témata