AirBaltic pozastavil všechny pravidelné lety

17.03.2020 - EvropaLetecká společnost airBaltic od dnešního dne dočasně pozastavila všechny pravidelné lety. Aerolinie tak reagovala na rozhodnutí lotyšské vlády, která v rámci vyhlášené mimořádné situace zastavila od 17. března až do 14. dubna 2020 veškerou mezinárodní osobní dopravu z a do země. Do stejného data jsou pozastaveny také všechny lety airBaltic. Rozhodnutí společnosti se týká také jejich pravidelných letů ze základen v Litvě a Estonsku.

AirBaltic - Airbus A220-300 (foto: Markus Eigenheer/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

„Bezpečnost a zdraví našich cestujících a zaměstnanců je na prvním místě,“ uvedl výkonný ředitel airBaltic Martin Gauss. Všichni pasažéři postižení pozastavením provozu budou kontaktování e-mailem. Cestujícím bylo doporučeno, aby společnost přímo kontaktovali jen v případě, že let se měl uskutečnit v nejbližších dnech. Aktuální informace a doporučení bude airBaltic zveřejňovat na svých webových stránkách.

Minulý týden management společnosti oznámila, že kvůli epidemii koronaviru dočasně sníží počet zaměstnanců o 350 osob. Společnost bude upřednostňovat dobrovolná řešení, neplacené dovolené, neprodloužení zkušební doby apod. Nyní po zastavení letů bude vedení aerolinie pokračovat v diskusi se zaměstnanci a odbory o dopadech nečekané krize na zaměstnanost.

Dnes airBaltic vypravil po dohodě s cestovní kanceláří Atlantic Travel první repatriační let, který přepravil klienty kanceláře z Tenerife do Rigy.

Témata