Air France zastaví pravidelné lety do Sierra Leone

26.07.2023 19:53 - EvropaLetecká společnost Air France se začátkem platnosti ukončí své pravidelné lety do Sierra Leone. V současnosti létá do hlavního města Freetownu třikrát týdně s letadly Boeing 777-200. Poslední let z Paříže je podle rezervačního systému aerolinie plánován na konec října.

Francouzský dopravce informoval cestující se zakoupenými letenkami na lety říjnu po 26. říjnu, že jejich rezervace byla zrušena a peníze za letenky jim budou refundovány. Ukončení pravidelného spojení do Sierra Leone společnost nijak nekomentovala. Pravděpodobným důvodem zastavení provozu bude špatná ekonomika provozu linky.

Nový terminál pro cestující na mezinárodním letišti ve Freetownu. V popředí vlevo je letadlo společnosti Air France (foto: Freetown International Airport/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Zastavení letů z Paříže každopádně znamená velkou ztrátu pro mezinárodní letiště ve Freetownu. Po ukončení letů Air France budou na toto letiště z Evropy létat jen Brussels Airlines a Turkish Airlines. Již dříve ukončily své lety do Freetownu společnosti British Airways a KLM.

Témata