Air France začne v květnu létat do Québecu

17.01.2022 - EvropaLetecká společnost Air France přidá ze svého hubu na pařížském letišti Charlese de Gaulla další dálkovou destinaci. Od 17. května bude nově létat do Québecu. Bude se jednat o v pořadí již čtvrté město v Kanadě, které bude mít přímou linku s Paříží obsluhovanou letadly Air France. Ty již v současnosti létají do Montréalu, Toronta a Vancouveru.

Zámek Frontenac - historický hotel z roku 1893 je jedním ze symbolů města Québec, prosinec 2018 (autor: Wilfredor, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Na lince plánuje Air France nasadit letadlo Airbus A330-200 s 224 sedačkami, z toho 36 v obchodní třídě, 21 v prémium economy a 167 ve třídě economy. Spojení má být v provozu třikrát týdně a to vždy v úterý, čtvrtky a soboty. Odlet z Paříže je plánován na 13:10, přílet do Quebecu téhož dne ve 14:40 a odlet nazpět do Evropy v 17:00. Přílet do Paříže je plánován na druhý den ráno v 05:45.

Québec je hlavní město stejnojmenné kanadské provincie se zhruba osmi miliony obyvateli, jež je jedinou kanadskou provincií, kde je angličtina menšinovým jazykem a status oficiálního jazyka provincie má francouzština. Samotné město Québec má půl miliónu obyvatel a je vzdálené 250 kilometrů a tři hodiny jízdy severovýchodně podél toku řeky svatého Vavřince od mnohem většího frankofonního města Kanady - Montréalu, které má necelé dva miliony obyvatel. Dosud nabízela Air France zákazníkům, kteří z Francie létěli do Montréalu a potřebovali pokračovat dál do Québecu mezi oběma městy zdarma autobusový přípoj.

Město Québec je jediným opevněným městem v severní Americe a díky historickému centru a svému evropskému charakteru se v roce 1985 dostalo na seznam kulturního dědictví UNESCO. V blízkosti města se nachází též turisticky zajímavé národní parky.

Témata