Air France začne létat na letiště Kilimanjaro

20.06.2024 07:00 - AfrikaLetecká společnost Air France začne od 18. listopadu 3x týdně obsluhovat mezinárodní letiště Kilimanjaro v Tanzánii. Air France již v minulosti na mezinárodní letiště Kilimanjaro létatala, lety do této destinace ukončila společnost v březnu 1996. Nyní se bude jednat o lety do trojúhelníku, o prodloužení přímého spoje z Paříže do Zanzibaru, autonomního ostrova, který se nachází též v Tanzánii. Ovšem na dopravu pasažérů mezi Zanzibarem a Kilimanjarem nemá Air France aktuálně přepravní práva, jakkoli může být linka pro cestující umožňující spojit relaxaci u moře s návštěvou národních parků atraktivní.

Mezinárodní letiště Kilimanjaro je totiž výchozím bodem hned do několika významných přírodních parků. Kromě Mount Kilimanjaro National Park též i do parků jako Arusha, Lake Manyara, Ngorongoro, Serengeti nebo Tarangire. Kromě domácí aerolinky Air Tanzania a Coastal Airlines je letiště obsluhováno přímými linkami do uzlů velkých hráčů jako je Discover Airlines, Edelweiss Air, Ethiopian Airlines, flydubai, Kenya Airways, KLM, Qatar Airways a Turkish Airlines.

Air France bude na letiště Kilimanjaro létat Airbusem A350-900 v konfiguraci 34 sedaček obchodní třídy, 24 premium economy a 266 míst ekonomické třídy.


Mezinárodní letiště Kilimanjaro, únor 2012 (autor: Alex Petrenko, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Témata