Air France začne létat do Krakova

03.08.2019 - EvropaSpolečnost Air France bude od 29. března 2020 pravidelně létat do polského Krakova. Nová linka z pařížského letiště Charlese de Gaulla bude provozována denně letounem Airbus A320 pro 168 cestujících. Air France do Krakova krátce létal v roce 2016, kdy se zde konaly Světové dny mládeže. Krakov bude Varšavě a Wroclawi třetím cílem Air France v Polsku.

Air France - Airbus A320 (foto: Alf van Beem/Wikimedia Commons - Public Domain)

Nové spojení rozšíří stávající nabídku skupiny Air France-KLM cestujícím v Malopolsku. Nizozemská aerolinie KLM v současnosti létá do Krakova až třikrát týdně. Díky nové lince Air France získají cestující z Krakova také napojení na hub na letišti Charlese de Gaulla, čímž se jim otevřou další možnosti využití sítě Air France-KLM.

V příštím roce bude skupina Air France-KLM provozovat do Polska celkem 111 letů týdně. Počet letů se tak v porovnání s rokem 2015 více než zdvojnásobí. V posledních letech se Air France-KLM zaměřuje také na polská letiště. V roce 2017 začala společnost KLM létat do Gdaňsku, v loňském pak Air France do Wroclawi.

Témata