Air France testuje IATA Travel Pass na letech z New Yorku, Montrealu a Barcelony do Paříže

30.06.2021 - EvropaLetecká společnost Air France zahájila 17. června zkušební provoz IATA Travel Pass na letech z New Yorku-JFK, Montrealu a Barcelony do Paříže na letiště Charlese de Gaulla. Testováním, které probíhá v reálném provozu, chce francouzský dopravce svým cestujícím usnadnit cestování a zároveň zefektivnit kontrolu výsledků testů na onemocnění covid-19. IATA Travel Pass by měl rovněž přinést zrychlení kontrol splnění zdravotních požadavků na letištích.

(ilustrační foto: IATA)

IATA Travel Pass je v současnosti k dispozici v podobě mobilní aplikace, která je ve své zkušební verzi k dispozici pro systémy iOS a Android. Cestující si mohou v aplikaci zkontrolovat aktuální požadavky pro vstup do země, do které se chystají a zjistit aktuální informace týkající se testů na onemocnění covid-19. Dále je možné si nechat zaslat výsledky testů na covid-19 provedených v partnerských laboratořích přímo do aplikace. V aplikaci jsou tyto dokumenty bezpečně uloženy a cestující tak může prokázat leteckým společnostem a úřadům, že splňuje příslušné vstupní požadavky, aniž by musel sdělovat další informace o svém zdravotním stavu.

IATA Travel Pass splňuje požadavky na ochranu citlivých osobních údajů, jakými jsou zdravotní informace. Všechny zdravotní údaje jsou proto uloženy pouze v aplikaci a nejsou nikam jinam přenášeny ani ukládány. Cestující by tak měl mít kontrolu nad těmito osobními údaji. Testování zkušební verze aplikace společností Air France a dalšími aeroliniemi představuje krok k zjednodušení a zrychlení odbavení na letištích, zároveň k zajištění vysoké úrovně zdraví a bezpečnosti cestujících. Air France nedávno získala čtyři hvězdičky v hodnocení bezpečnosti leteckých společností Skytrax Covid-19 a diamantové ocenění v hodnocení zdravotní bezpečnosti APEX powered by SimpliFlying.

(ilustrační foto: IATA)

Cestující, kteří letí z pařížského letiště Orly a do francouzských zámořských oblastí mohou předložit doklad o očkování a výsledky testu na covid-19 pomocí státem podporované aplikace TousAntiCovid, která je kompatibilní s evropským zeleným pasem, jenž vstoupí v platnost 1. července.

Témata