Air France testuje digitální kontrolu výsledků testů na covid-19

23.02.2021 - EvropaLetecká společnost Air France zahájí 11. března čtyřtýdenní testovací program mobilní aplikace ICC AOKpass, která cestujícím umožňuje zaznamenávat výsledky testů na onemocnění covid-19, pokud jsou provedeny v partnerských laboratořích.Testování bude probíhat na všech letech společnosti Air France z letiště Charlese de Gaulle do Guadeloupe a Martiniku.

(foto: Air France)

Pilotní program vznikl ve spolupráci se společností poskytující zdravotní a bezpečnostní služby MedAire/Mezinárodní SOS, Mezinárodní obchodní komorou a společností SGS. Aplikace by měla zajistit bezpečné ověření výsledků testů cestujících na onemocnění covid-19. Dalšími efekty by mělo být zefektivnění pohybu osob na letišti a urychlení odbavení pasažérů.

„Zjednodušení celého procesu týkajícího se testování na onemocnění covid-19 a nutnosti předložení potřebné dokumentace je pro společnost Air France prioritou. Pilotní program AOKpass je plně v souladu s tímto rámcem," uvedla Catherine Villar, manažerka zákaznického centra Air France.

Účast v testovacím programu bude dobrovolná. Cílem je zejména testování programu v reálných podmínkách a získání zpětné vazby od cestujících. Air France bude nasbírané zkušenost s dalšími leteckými společnostmi v alianci Skyteam, které testují další možná řešení pro digitalizaci zdravotních dokumentů.

ICC AOKpass by měl zajistit bezpečné ověřování výsledků testů v souladu s předpisy cílové země cestujícího prostřednictvím sítě zabezpečené skrze technologii blockchain. Partnerské laboratoře zaznamenají do aplikace výsledky testu. Cestující při kontrole předloží pak místo papírového výsledku certifikát přímo v aplikaci. ICC AOKpass klade vysoký důraz na zabezpečení a ochranu osobních údajů.

Témata