Air France spojí Paříž s Innsbruckem a Salzburkem

15.09.2022 - EvropaLetecká společnost Air France spojí letiště Charlese de Gaulla v Paříži s rakouskými městy Innsbruck a Salzburk, které se nachází v blízkosti alpských lyžařských středisek. Lety, které budou provozovány dvakrát (Innsbruck) nebo jednou (Salzburk) týdně od 10. prosince 2022 do 5. března 2023, tedy v hlavní lyžařské sezóně, jsou cíleny zejména na francouzské lyžaře. Mohou být však rovněž využity cestujícími z těchto rakouských měst pro lety do celého světa s přestupem v Paříži.

Embraer 190 společnosti Air France Hop, říjen 2019 (foto: Markus Eigenheer, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Nové linky Air France doplní v rámci skupiny Air France-KLM současnou nabídku letů nízkonákladové aerolinie Transavia, která tradičně obě rakouská města spojuje s Amsterdamem. Ta pro KLM provozuje přípojné lety do Innsbrucku až 4x denně a do Salzburku až 2x denně.

Nové lety z Paříže do rakouských zimních středisek bude provozovat dceřiná společnost Air France Hop (dříve HOP!) s letadly Embraer 190. Odlet z Paříže do Innsbrucku je plánován na sobotu v 09:35. Let trvá necelé 2 hodiny. Nazpět z Innsbrucku má odlet letadlo ve 12:15. Druhá týdenní rotace je plánována na neděli odpoledne - z Paříže je odlet plánován v 16:05, odlet nazpět z Alp je v 18:30.

Do Salzburku bude se bude létat rovněž každou v sobotu s odletem z Paříže v 16:15. Zpáteční let ze salzburského letiště bude startovat týž den v 18:55.

Témata