Air France rozšiřují službu „Ready To Fly“, automatizují kontrolu očkování na vnitrostátních letech

26.01.2022 - EvropaV červenci 2001 spustily Air France službu „Ready To Fly“, která umožňuje pasažérům si nechat zkontrolovat doklady spojené s onemocněním Covid-19 ještě před odjezdem na letiště. Cestující tak mají větší klid a bezproblémovější cestu i tím, že během odletu se vyhnou kontrolám těchto dokladů. Dosud službu „Ready To Fly“ využilo více než 600 tisíc cestujících.

(ilustrační foto: Air France)

Aktuálně je služba „Ready To Fly“ dostupná při odletu z 80 letišť, což pokrývá více než 140 tras operovaných Air France a denně přes 600 letů. Cestující mohou s touto službou počítat na vnitrostátních letech a do francouzských zámořských departementů. Dále je tato služba k dispozici na letech do/z Spojených států, Argentiny, Chile a Brazílie; z Francie do Německa, Španělska, Řecka, Itálie, Portugalska, Gabonu a Senegalu; a na letech do Francie při odletu z Evropy a Kanady.

Další novinkou Air France je automatizovaná kontrola očkování proti Covid-19 na vnitrostátních letech. Francouzský parlament schválil v polovině ledna zavedení očkovacího pasu (pass sanitaire), který podle nového zákona musí cestující předložit na vnitrostátních letech. Od 24. ledna 2022 je očkovací průkaz povinný na vnitrostátních letech ve Francii pro cestující starší 16 let (s výjimkou letů na Korsiku a francouzských zámořských departementů).

Aby se zkrátila doba potřebná ke zpracování předložených dokladů, nahrazuje Air France ruční kontrolu očkovacího průkazu automatizovanou kontrolou, čímž zajistí, že zákazníci cestující ve Francii obdrží okamžité potvrzení. Tato kontrola je k dispozici několik dní před odletem podobně jako u služby „Ready To Fly“. Cestující obdrží od Air France mailem výzvu k nahrání dokladů, které jsou následně společností automatizované zkontrolovány.

Témata