Air France posiluje Kanadu, začne létat do Ottawy

15.02.2023 - EvropaLetecká společnost Air France v létě spustí novou sezónní linku do Ottawy. Nová přímá linka z pařížského letiště Charlese de Gaulla bude provozována od 27. června denně letouny Airbus A330-300 pro 224 cestujících. Ottawa bude v pořadí pátou destinací Air France v Kanadě.

Zahájení letů Air France bude důležitým momentem pro letiště Macdonald-Cartier v Ottawě. Linka francouzského dopravce totiž bude jedinou dálkovou linkou operovanou na toto letiště a také jediným pravidelným spojem z kanadské metropole do Evropy.

Budova kanadského parlamentu v Ottawě (foto: Saffron Blaze/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

I po zprovoznění přímých letů Air France do Ottawy zůstane v provozu autobusová přeprava z letiště Montreal-Trudeau do Ottawy, kterou francouzský dopravce nabízí svým cestujícím. Autobusová linka je provozována dvakrát denně a má návaznost na lety společnosti do Montrealu. Vedle toho pasažéři Air France mohou rovněž využít autobusové spojení z letiště Trudeau v Montrealu do centra Québecu.

Ottawa je s jedním milionem obyvatel čtvrtým největším městem v Kanadě. Hlavním městem Kanady se stala v roce 1855 zejména díky své poloze. Město bylo ve své době obklopeno hustým lesem dále od kanadsko-americké hranice než dřívější hlavní město Kingston. Město leží zároveň zhruba v půli cesty mezi Québecem a Torontem. V Ottawě sídlí kanadská vláda a další federální úřady.

Snímek z loňského zahájení letů Air France do Quebecu (foto: Air France)

V letní sezóně 2023 bude Air France nabízet kapacitu o 25 % vyšší než před vypuknutím pandemie Covid-19. Tři kanadská města – Montreal, Toronto a Vancouver – obsluhuje společnost celoročně. Québec zařadil francouzský dopravce do nabídky v roce 2022 jako sezónní destinaci. V letošním roce počítá se třemi rotacemi z Paříže-CDG do Québecu obsluhovanými Boeingem 787-9. Druhou sezónní destinací Air France se pak letos stane Ottawa.

Přehled destinací Air France v Kanadě:

  • Montreal (až 3x denně)
  • Toronto (2x denně)
  • Vancouver (1x denně)
  • Québec (3x týdně v letní sezóně)
  • Ottawa (1x denně v letní sezóně)

Témata