Air France otevře novou sezónní linku do Denveru v Coloradu

18.04.2021 - EvropaLetecká společnost Air France zahájí 2. července lety na nové sezónní lince z Paříže do Denveru. Francouzský dopravce bude z pařížského letiště Charlese de Gaulla vypravovat tři lety týdně vždy ve středu, v pátek a v neděli až do 29. října 2021. Letový řád se může ještě změnit v závislosti na cestovních restrikcích zavedených kvůli onemocnění covid-19.

(zdroj: Air France)

Na lince bude létat Boeing 787-9 Dreamliner v konfiguraci pro 279 cestujících V letounu bude 30 míst v business class, 21 v premium economy a 228 v ekonomické třídě.

Novou linkou posilují Air France svou nabídku letů do USA. Během letní sezóny bude společnost létat do 12 měst USA: Atlanty, Bostonu, Chicaga, Detroitu, Denveru, Houstonu, Los Angeles, Miami, Minneapolis/St. Paul, New Yorku, San Francisca a Washingtonu.

Do Denveru, který leží v centrální části USA, Air France ještě pravidelnou linku nikdy neprovozovaly. Stejně tak toto město dosud neměl v nabídce ani jiný evropský dopravce aliance SkyTeam. Z evropských leteckých společností létají do Denveru společnosti Lufthansa, Icelandair a Edelweiss Air (sezónně). V letech 2018-19 létala z Paříže do Denveru nízkonákladová aerolinie Norwegian.

Témata