Air France navyšuje kapacity sezónních linek ve Francii, Evropě i do severní Afriky

27.04.2021 - EvropaAir France očekává v letním období postupné oživování cestování. Společnost podporuje toto oživení rozšířením sezónních linek do dovolenkových destinací. Během letního období bude Air France provozovat 80 sezónních linek včetně 22 nových spojů v rámci Francie, do dalších evropských zemí a severní Afriky. Tyto sezónní linky s odlety z pařížských letišť Charlese de Gaulla a Orly a z dalších francouzských měst byly zahrnuty do stávajícího letového řádu.

V rámci vnitrostátních letů Air France otevře v průběhu června nové sezónní linky na Korsiku. Jedná se o spoje z Paříže-CDG do Ajaccia, Bastie, Calvi a Figari. Dále společnost nabídne lety z Brestu, Nantes a Štrasburku do Perpignanu a rovněž z Caen do Biarritz.

Air France - Airbus A321 (foto: Air France)

Svoji evropskou síť Air France doplní o 14 nových sezónních linek. Nově bude společnost od začátku července létat z Paříže-CDG na Maltu, Las Palmas, Korfu a Rhodos. Od konce května bude v provozu nová linka z Orly do Bari a od konce června také na ostrov Ibiza. Od konce června se bude létat nově z Marseille do Catanie a od poloviny července také na Korfu. Z Nice společnost nabídne sezónní linku do Londýna.

Dále Air France rozšiřují nabídku letních linek do zemí severní Afriky. Z letiště Charlese de Gaulla v Paříži bude společnost od července létat do Agadiru, Tangeru a Monastiru.

V průběhu hlavní letní sezóny plánují Air France létat od 5. července do 29. srpna na lince z Prahy do Paříže-CDG až 14 letů týdně.

Společnost Air France informovala, že v brzké době bude upřesňovat letový řád dálkových linek pro letní sezónu 2021. Je potřeba počítat s tím, že nabídka letů se může změnit v závislosti na cestovních omezeních souvisejících s pandemií onemocnění covid-19. Aktuální verze letového řadu je k dispozici na webových stránkách Air France. Společnost umožnuje bezplatně měnit všechny platné rezervace do 31. prosince 2021. Cestující si mohou vybrat nový termín cesty nebo požádat o vrácení peněz či vystavení voucheru.

Témata