Air France na zimu pozastaví linku do Krakova

24.09.2022 - EvropaLetecká společnost Air France v zimním období opět pozastaví své lety do polského Krakova. Poslední letošní let je plánován na 29. října 2022. V současnosti je linka provozována čtyřikrát týdně letounem Embraer 190 dceřiné aerolinie Air France HOP. Přerušení má však být jen dočasné, Air France opět linku do Krakova obnoví se začátkem letního letového řádu 27. března 2023.

Terminál pro cestující na mezinárodním letišti v Krakově (foto: Taxiarchos228/Wikimedia Commons - FAL 1.3)

Společnost Air France začala létat do Krakova na jaře 2016. Linka však byla provozována jen během letní sezóny 2016, kdy se v tomto polském městě konaly Světové dny mládeže. Na podzim 2019 francouzský dopravce oznámil návrat do Krakova s tím, že létat bude opět od března 2020.

Kvůli vypuknutí pandemie Covid-19 start linky proběhl s několikaměsíčním zpožděním až začátkem července 2020. Oproti předcovidovým plánům provozovat linku denně s Airbusy A320 byl během pandemie zredukován počet letů. Vloni byl provoz linky na zimní sezónu poprvé pozastaven.

S přerušením letů Air France však krakovské letiště nepřijde o přímé letecké spojení s Paříží. I nadále bude pokračovat linka nízkonákladové společnosti easyJet, která spojuje Krakov šestkrát týdně s pařížským letištěm Charlese de Gaulla. Na přerušení letů společnost reaguje tím, že v některé dny budou k dispozici až dva lety denně.

Témata