Air France budou létat do Čennaí

29.02.2020 - EvropaDálková síť linek Air France se rozroste letos o další novou destinaci. Od 14. června 2020 bude francouzský dopravce nově létat z Paříže do Čennaí (dříve Madras). Nová linka bude provozována třikrát týdně s odlety z Paříže vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli. Zpáteční lety z Čennaí budou odlétat vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Air France na linku nasadí Boeing 787-9 Dreamliner pro 279 cestujících s 30 sedadly v business třídě, s 21 v premium economy a 279 místy v ekonomické třídě. Cestující budou mít k dispozici během letu připojení k internetu prostřednictvím wi-fi.

Air France - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: Air France)

Čennaí bude po Dillí, Bombaji a Bangalore čtvrtou destinací Air France v Indii. V nadcházející letní sezóně bude společnost vypravovat z Paříže do Indie celkem 24 letů týdně. Dalších 14 letů týdně do této asijské země nabídne z Amsterdamu nizozemská aerolinie KLM.

Pohled na Čennaí (foto: Vineeshkoomully/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Čennaí je dynamicky se rozvíjející hlavní město indického státu Tamilnádu ležící na jihovýchodě Indie na pobřeží Bengalského zálivu. S počtem obyvatel přes 7 milionů je to šesté největší město Indie. Díky koncentraci automobilového průmyslu je město označováno za „indický Detroit“. Velmi rychle se rozvíjí zde rozvíjí také sektor softwarových služeb a výroby elektroniky. Město je rovněž centrem tamilského zábavního průmyslu, který je po Bollywoodu druhým největším v Indii.

Štítky