Air France bude přes zimu létat do 167 destinací

31.10.2023 22:13 - EvropaLetecká společnost Air France po silné letní sezóně bude v nadcházejícím období pokračovat v navyšování svých kapacit a zavádění nových linek. Zimní letový řád francouzské aerolinie počítá s pravidelnými lety do 167 destinací, z nichž 84 bude dálkových. Na dálkových letech nabídne společnost 98 % kapacity roku 2019.

Air France - Boeing 777-200 (foto: Air France)

Na transatlantických linkách do Severní Ameriky dojde k navýšení kapacit o 20 %. Air France budou vypravovávat až 212 letů týdně do 20 destinací ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku. Novou destinací se stal včera Raleigh-Durham v Severní Karolíně, kam společnost bude létat třikrát týdně s Boeingy 787-9. Linka do kanadského hlavního města Ottawa, která byla zahájena v červnu, bude provozována i v zimní sezóně. K navýšení kapacity dochází na linkách do Dallasu, Vancouveru, Bostonu a Montrealu. Air France přistoupila také k přečíslování svých letů do New Yorku. Lety AF015 a AF022 budou nést prestižní označení AF001 a AF002, které do roku 2003 byly vyhrazeny pro nadzvukové lety Concorde do New Yorku.

Air France rovněž posílí své lety do Latinské Ameriky. Do San José v Kostarice bude létat nově denně s letadly Airbus A350-900. Linka do Bogoty bude nově provozována s A350-900, čímž dojde k navýšení kapacity. Další novinkou je zahájení další regionální linky společnosti v Karibiku. Od 1. prosince bude Air France jednou týdně létat z Pointe-à-Pitre na ostrově Guadeloupe na St. Maarten. V rámci své karibské sítě tak bude společnost létat z Karibiku do sedmi destinací.

Airbus A350-900 společnosti Air France (foto: Steven He/Wikimedia Commons - CC-BY-SA-4.0)

K výraznému navýšení kapacit dochází také na linkách Air France na asijský kontinent. V porovnání se zimou 2022/23 vzroste kapacita až o 60 %, a to především díky návratu do Číny a rozšíření letů do Japonska. Po celou zimu budou linky do Pekingu, Šanghaje a Hongkongu provozovány denně. Do Tokia bude společnost vypravovat až šestnáct letů týdně, přičemž bude obsluhovat obě hlavní tokijská letiště. Poprvé po pandemii bude Air France v zimní období létat do Bangkoku opět denně. Během ledna a února společnost nabídne až deset letů týdně do thajského hlavního města.

Další novou destinací v letovém řádu Air France je od 29. října hlavní město Spojených arabských emirátů, Abú Dhabí. Linka je provozována denně letadly Airbus A350-900. Do Dubaje bude společnost létat až čtrnáctkrát týdně s letadly Boeing 777. Kvůli současné situaci v Izraeli zůstávají pozastaveny pravidelné lety do Tel Avivu.

V Africe bude Air France provozovat linku do Dar es Salaamu i v zimní sezóně. Lety do hlavního města Tanzanie byly zahájeny letos v červnu jako prodloužení linky do Zanzibaru. Z bezpečnostních důvodů jsou až do odvolání pozastaveny lety do Niamey v Nigeru, Bamaka v Mali a Ouagadougou v Burkina Faso.

Kokpit Airbusu A350-900 společnosti Air France (foto: Air France)

Na evropských linkách Air France obnoví sezónní linky do Skandinávie. Od 28. října společnost opět létá z pařížského letiště Charlese de Gaulla do Tromsø v Norsku. Od 2. prosince bude v provozu opět linka do Rovaniemi ve Finsku. Létat se bude třikrát týdně, v době vánočních svátků až sedmkrát týdně. Další sezónním cílem ve Finsku bude od 23. prosince Kittilä s jedním letem týdně. Air France opět bude létat od 23. prosince jednou týdně také do rakouského Innsbrucku. Linka do Krakova bude provozována také v zimě, a to třikrát týdně s letadly Embraer 190.

Polský Krakov zůstává i v zimním letovém řádu (foto: DimaLiss/Pixabay)

Air France také pokračuje v postupné instalaci nových kabin do letadel Boeing 777-300ER a Airbus A350-900. Nové kabiny umožňují cestujícím nabídnout nový produkt v byznysu, premium economy i v ekonomické třídě. Teno produkt je k dispozici na některých letech do New Yorku-JFK, Newarku, Bostonu, Rio de Janeira, Bangkoku, Dakaru, Tokia-Hanedy, Soulu, Šanghaje a Johannesburgu.

Témata