Air France a SNCF rozšířily nabídku „Train+Air“ o další linky

28.11.2023 22:57 - EvropaLetecká společnost Air France a železniční dopravce SNCF oznámily rozšíření společné nabídky „Train+Air“ o dalších osm linek ze stanic Aix-en-Provence, Arras, Laval a Lille-Flandres na letiště Charlese de Gaulla (CDG) a Orly v Paříži a z Perpignanu na CDG. Celkem tak budou cestující v rámci nabídky „Train+Air“ moci využít 41 linek z 22 nádraží.

Pod značkou TGV INOU nabízí SNCF prémiové spoje TGV (foto: Eric Salard/Flickr - CC BY-SA 2.0)

Cestující s „Train+Air“ mají v rámci jedné rezervaci kombinovanou cestu zahrnující jízdu vlakem i samotný let. Na webu Air France je možné se online odbavit na celou cestu včetně jízdy vlakem. V případě zpoždění vlaku nebo letadla má cestující automaticky garantované místo v nejbližším dostupném letu nebo vlaku TGV INOUI. Zákazníci Air France, kteří letí ve třídě La Première nebo v byznys třídě, cestují v rámci „Train+Air“ ve vlacích SNCF v první třídě.

Nabídku „Train+Air“ zavedly společnosti Air France a SNCF v 90. letech a od té doby průběžně rozšiřují linky a nádraží, na kterých je možné kombinovanou cestu využívat. Air France prezentuje nabídku kombinovaných cest vlakem a letadlem jakou součást snah o snížení emisí CO2.

Témata