Aer Lingus bude létat regionální linky ze severoirského Belfastu

30.07.2020 - EvropaIrská letecká společnost Aer Lingus nabídne pod svou značkou Aer Lingus Regional nové linky z Belfastu do šesti cílů ve Velké Británii. Provoz linek bude zajišťovat irská letecká společnost Stobart Air, která na letišti Belfast City Airport zřídí základnu. Na ní by mělo být bázováno pět letadel ATR 72-600. Plán počítá s tím, že Stobart bude provozovat až 200 letů týdně z/do Belfastu City Airport.

Aer Lingus Regional - ATR 72-600 (foto: John Hughes/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Jako první budou zahájeny 27. srpna lety z Belfastu do Edinburghu. O den později se má uskutečnit první let do Exeteru. Od 14. září nabídne Aer Lingus Regional lety do Manchesteru a Birminghamu. 1. října pak budou otevřeny zbývající dvě linky do East Midlands a Leeds/Bradford.

Linky z Belfastu, na které nyní vstupuje Aer Lingus, provozovala do března letošního roku britská regionální aerolinie Flybe. Zadlužená společnost začátkem března zastavila provoz, což znamenalo konce pro řadu vnitrostátních linek ve Velké Británii. Z Belfast City Airport létaly Flybe celkem do dvanácti destinací. Příchod Aer Lingus je tak vítán jako částečná náhrada za zkrachovalého dopravce.

Všechny linky s výjimkou spojení do Exeteru mají být ve vybraných pracovních dnech provozovány až čtyřikrát denně s odlety rozloženými v průběhu celého dne, tak aby cestujícím zajistila pohodlné cestování do destinací v Británii.

Spolupráce Aer Lingus se společností Stobart Air není novinkou. Stobart Air před deseti lety, kdy nesl jméno Aer Arann se dohodl s irským národním dopravcem na spolupráci pod značkou Aer Lingus Regional, kdy formou frančízy zajišťoval provoz regionálních linek. V témže roce Aer Arann převzala britská logistická skupina Stobart Group, která změnila název aerolinie na nynější Stobart Air.

Témata