Aer Lingus přidává další nové destinace ve Spojených státech

19.08.2023 12:15 - EvropaLetecká společnost Aer Lingus oznámila, že v příštím roce rozšíří své pravidelné linky do Spojených států o další dvě destinace. Od 17. května 2024 bude irská aerolinie nově létat z Dublinu do Denveru. Nová linka bude provozována čtyřikrát týdně letadly Airbus A330.

Druhou novinkou je obnovení pravidelných letů do Minneapolisu. Lety z Dublinu mají být provozovány od 29. dubna 2024 čtyřikrát týdně s A330. Od konce října 2024 je pak plánováno navýšení na denní spojení, přičemž lety mají být operovány letadly Airbus A321XLR. Do Minneapolisu začal Aer Lingus létat v létě 2019 s letadly Boeing 757, provoz linky byl zastaven se začátkem pandemie koronaviru v roce 2020.

Nové cíle Aer Lingus, uprostřed ředitelka Aer Lingus Lynne Embletonová (foto: Aer Lingus)

„Díky geografické poloze Dublinu jako vstupní brány do Evropy, americké imigrační kontrole na letišti a silným dlouholetým irsko-americkým vazbám má Aer Lingus ideální pozici spojování lidí a míst přes Atlantik,“ uvedla Lynne Embletonová, výkonná ředitelka Aer Lingus. 

Přímé lety mezi Dublinem a Denverem bude Aer Lingus provozovat jako jediný dopravce. Na lince do Minneapolisu bude společnosti konkurovat Delta Air Lines, která ohlásila vstup na tuto trasu jen několik hodin po oznámení Aer Lingus.

Celkem bude Aer Lingus v příští letní sezóně létat do 18 destinací v Severní Americe. S novými linkami má společnost vypravovat až 148 letů týdně do Spojených států a Kanady, což je o 29 % více než v předpandemickém roce 2019.

Témata