Aer Lingus otevře dvě nové transatlantické linky

14.09.2018 - EvropaLetecká společnost Aer Lingus bude i v příštím roce pokračovat v rozšiřování letů do Severní Ameriky, když nabídne dvě nové destinace v USA a Kanadě. Od 8. července 2019 bude irský dopravce nově létat do Minneapolis/St. Paul. Linka bude provozována denně letounem Boeing 757-200 společnosti ASL Airlines Ireland. Minneapolis, metropole státu Minnesota, je z hlediska turistiky poměrně opomíjeným městem amerického středozápadu. Minneapolis, které od 60. let 20. století tvoří dvouměstí se St.Paul, je známé svými jezery, parky a také svým moderním uměním.


Večerní panorama centra Minneapolis (foto: 12019/Pixabay - CC0)

Druhou novinkou je linka do kanadského Montréalu, jež bude otevřena 8. srpna 2019. Na tomto spojení bude létat denně Airbus A321LR v konfiguraci pro 184 cestujících, přičemž 16 míst bude v business class. Montréal je druhým největším kanadským městem, centrem francouzsky mluvící části Kanady a také druhým největším frankofonním městem na světě. Díky své rozmanitosti je oblíbeným cílem návštěv turistů z Evropy.


Novogotická bazilika Notre Dame je jedním z největších architektonických skvostů Montréalu (foto: Diego Delso/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Letenky na obě nové transatlantické linky jsou již v prodeji prostřednictvím webu Aer Lingus a dalších distribučních kanálů společnosti. Ceny letenek z Dublinu do Montréalu začínají na 239 eurech, do do Minneapolis/St. Paul na 249 eurech.

Aer Lingus v posledních letech postupně rozšiřuje svou nabídku linek přes Atlantik. V letošním roce společnost zahájila pravidelné lety do Seattlu a Filadelfie. Od převzetí aerolinie koncernem IAG již Aer Lingus otevřel osm nových transatlantických linek. V současnosti irský dopravce nabízí na linkách do Severní Ameriky zhruba 2,8 milionů sedadel ročně. Dvě nově denní linky znamenají přidání kapacity zhruba 250 tisíc sedadel a navýšení počtu destinací v USA a Kanadě na patnáct.


Aer Lingus - Airbus A320neo (foto: Airbus SAS)

Dodávka prvního Airbusu A321LR do flotily Aer Lingus je očekávaná v druhém čtvrtletí příštího roku. Společnost má postupně převzít v letech 2019-20 celkem sedm letadel tohoto typu pronajatých od společnosti Air Lease Corp. Letouny by měly být primárně nasazovány na transatlantické linky.


Video upoutávka Aer Lingus na nové linky do Minneapolis/St. Paul a Montréalu (zdroj: Aer Lingus/YouTube)

Témata