Značka Adria Airways byla v aukci prodána do zahraničí

14.02.2021 - EvropaPři třetím pokusu se podařilo insolvenčnímu správci Adria Airways tento týden prodat značku bývalé slovinské letecké společnosti. Podle místních médií nejmenovaný zahraniční kupec zaplatil za značku částku 33 tisíc eur. Vyvolávací cena byla stanovena na 10 tisíc eur a devět zájemců podalo závazné nabídky.

Logo slovinské společnosti Adria Airways (zdroj: Adria Airways)

Podle serveru EX-YU Aviation obdržel kupující za své peníze rovněž práva na tři loga Adria Airways stejně jako internetové domény adria.si, flyadria.si, adria-airways.si, afs.si, adria-airways.com, adria.ba, adria.mk a adriaairways.me.

Při první dražbě byla vyvolávací cena stanovena na 100 tisíc eur. Jeden uchazeč projevil zájem o účast v aukci, ale nakonec nabídku nepředložil. V druhé dražbě byla cena snížena na 50 tisíc eur, nicméně žádný dražitel neprojevil zájem.

Adria Airways vyhlásily bankrot v říjnu 2019. Cenným aktivem bylo osvědčení leteckého provozovatele (AOC), které v aukci zakoupila společnost Air Adriatic slovinského podnikatele Izeta Rastodera, který je v zemi znám jako „banánový král“. Došlo rovněž k odprodeji letecké školy Adria Airways za pouhých 7500 eur.

Štítky