Adria Airways jsou novým zájemcem o ruské Superjety 100

02.12.2018 - EvropaRuskému výrobci Suchoj se podařilo začátkem tohoto týdne uzavřít další předběžné memorandum o dodávce letadel Superjet 100 (SSJ 100). Novým zájemcem se stala slovinská letecká společnost Adria Airways, která chce koupit 15 kusů SSJ 100. Podpis dokumentu se uskutečnil během návštěvy ruského ministra průmyslu Denisa Manturova ve Slovinsku. Obě strany dále podepsaly memorandum o založení společného podniku pro údržbu ruských Superjetů v Ljubljani.

Superjet 100 v barvách slovinské Adria Airways (foto: Sukhoi Civil Aircraft)

Podle šéfa Adria Airways Holgera Kowarsche si společnost analyzovala provoz letadel Superjet 100 v posledních dvou letech a dospěla k závěru, že svými technickými a provozními charakteristikami tyto letouny zapadají do její strategie. Podle Kowarsche zařazení letadel Superjet 100 do flotily umožní společnosti další letouny Bombardier CRJ a Airbus A319 pronajímat formou ACMI. Podle tiskové zprávy společnosti Suchoj mají být první Superjety 100 dodány Adria Airways již začátkem příštího roku formou dlouhodobého pronájmu.

Podpis memoranda na letouny Superjet 100. Zleva Alexander Rubtsov, prezident Sukhoi Civil Aircraft, a Holger Kowarsch, výkonný ředitel Adria Airways (foto: Sukhoi Civil Aircraft)

Flotila Adria Airways se v současnosti skládá z 6 letadel Saab 2000, 3 Bombardier CRJ700, 3 Bombardier CRJ900 a 3 Airbusů A319. Společnost pronajímá část své flotily společnostem Austrian Airlines, Lufthansa, LOT, Luxair a Swiss. Vedle pravidelných letů ze své domácí základny v Ljubljani společnost operuje také z Prištiny v Kosovu a od letošního roku rovněž z německého Paderbornu.

Štítky