Z ostravské lakovny vyjel úplně první letoun v barvách ITA Airways

23.12.2021 - Česká republikaNa ostravském letišti se vůbec poprvé ukázal letoun v barvách nové italské národní letecké společnosti ITA Airways. Jedná se o Airbus A319, který dnes opustil lakovnu firmy International Aerospace Coatings. Dvanáct let starý letoun registrace EI-DTE má aerolinie pronajatý od irské leasingové společnosti ORIX Aviation.

Podle údajů serveru Flightradar24 má letoun ještě dnes večer přeletět z Ostravy na římské letiště Fiumicino. Podle deníku Corriere della Sera má být letoun poprvé v nových barvách nasazen zítra na linku ITA Airways AZ2044 z Říma-Fiumicino do Milána-Linate.

ITA Airways zahájily provoz 15. října 2021, poté, co předchozí večer uskutečnila svůj poslední komerční let Alitalia. Nový italský dopravce využívá ke svému provozu část letadel Alitalia, které létají v původním livery této společnosti. Postupně mají všechny letouny získat nové azurově modré livery.

Dnes odpoledne přistál na ostravském letišti jiný Airbus A319 registrace EI-IMN, který v místní lakovně získat nové barvy ITA Airways.

Témata