Wizz Air zruší svoji bázi v Tuzle

21.07.2023 13:00 - EvropaLetecká společnost Wizz Air ruší ke 12.září 2023 svoji stávající základnu v Bosně a Hercegovině, ve stojedenácti tisícovém městě Tuzla. Koncem srpna až začátkem září tak z Tuzly přestanou létat spoje do Berlína, Billundu, Eindhovenu, Friedrichshafenu, Göteborgu, Karlsruhe, Kolína nad Rýnem, Malmö, Norimberku, Stokholmu a Vídně.

Zůstanou pouze zredukované spoje do Basileje, Dortmundu, Frankfurtu-Hahnu a Memmingenu. Oficiálně se společnost k těmto zprávám vyjádřila takto: "Společnost Wizz Air potvrzuje, že plánuje upravit svou síť a optimalizovat lety v Bosně a Hercegovině tím, že přesune svá dvě letadla z Tuzly na jiné základny v rámci své sítě. Důvodem je měnící se ekonomické prostředí a provozní problémy způsobené počasím v regionu a snaha využít příležitostí k růstu přesunutím kapacity na jiné trasy s vyšší poptávkou. Wizz Air bude i nadále provozovat devět linek z bosenských letišť Sarajevo, Tuzla a Banja Luka," uvedl Roland Tischner, generální ředitel a provozní ředitel společnosti Wizz Air. Podle některých expertů je třeba za problémy s počasím nutno dosadit časté mlhy v okolí města Tuzla.

Wizz Air přitom teprve loni v listopadu do Tuzly přesunul své veškeré aktivity z 2 hodiny a 120km vzdáleného Sarajeva. Zhruba před měsícem ukončil své veškeré aktivity v Tuzle také Ryanair. Wizz Air zahájil provoz z Tuzly v roce 2013 a v roce 2015 otevřel ve městě základnu, čímž se stal prvním nízkonákladovým dopravcem v Bosně a Hercegovině.

Airbus společnosti Wizz Air na letišti v Tuzle, září 2015 (autor: Edin the, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata