Wizz Air zavádí předplatné na lety za měsíční paušál

23.04.2023 19:13 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air představila v Itálii a v Polsku nový produkt, WIZZ MultiPass. Jedná se o předplatné na dobu šesti měsíců, které umožní cestujícím rezervovat lety za pevné měsíční předplatné. Nabídka se zatím týká všech vnitrostátních letů v Itálii a všech mezinárodních linek z/do Polska.

WIZZ MultiPass bude spuštěn začátkem května a poběží v testovacím režimu. Cestující si při registraci budou muset zvolit, zda chtějí do předplatného zahrnout vnitroitalské linky nebo spoje z/do Polska. V rámci předplatného bude k dispozici nejnižší tarif s malým příručním zavazadlem, ale také vyšší tarify se zapsaným zavazadlem a prioritním odbavením.

(ilustrační foto: Wizz Air)

Klient po každé měsíční platbě obdrží kupóny, které může jednou měsíčně směnit za jednosměrnou nebo zpáteční letenku. Lety lze rezervovat pouze pět dnů před odletem. V případě, že cestující si v daném měsíci nezarezervuje žádnou letenku, kupóny se nepřevádí do dalšího měsíce.

Wizz Air zatím nezveřejnil ceník nové služby, takže není možné si učinit představu, jak je nabídka výhodná. Z popisu je zřejmé, že produkt je určen zejména pro cestující, kteří létají pravidelně a kupují si letenky na poslední chvíli. Mezi další výhody WIZZ MultiPass patří možnost zafixovat si cenu letenek na celé šestiměsíční období předplatného.

Nový produkt nemusí sloužit jen k pravidelnému létání do jedné destinace. Cestující bude moci v rámci předplatného si každý měsíc zvolit jinou destinaci, a tak postupně poznávat nabídku cílů v rámci zvoleného předplatého.

Témata