Wizz Air zahájil lety mezi Prahou a Bukureští

04.12.2022 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Wizz Air v pátek 2. prosince zahájila provoz své nové linky spojující Prahu s Bukureští. Lety do rumunského hlavního města jsou provozovány dvakrát týdně letouny Airbus A321/A321neo. Odlety z Prahy jsou vždy v pondělí a v pátek ve 20:45 s příletem na bukurešťské letiště Henriho Coandy ve 23:35. Z Bukurešti jsou odlety ve stejné dny v 19:45 a přistání na ruzyňském letišti je podle letového řádu ve 20:45.

První přílet Airbusu A321 do Prahy na nové lince z Bukurešti (foto: Letiště Praha)

Donedávna provozovala pravidelné lety mezi Prahou a Bukureští rumunská nízkonákladová aerolinie Blue Air. Ta však byla nucena 6. září po zablokování svých účtu pozastavit provoz. Pouhé dva dny poté, přidal Wizz Air do svého rezervačního systému lety na lince Praha - Bukurešť. Maďarský dopravce tehdy využil problémů Blue Air a výrazně posílil svou základnu v Bukurešti o dalších pět letadel.

S novým spojem do Bukurešti se dále rozšířil počet linek Wizz Air na pražské letiště. V současnosti společnost provozuje z Prahy již deset pravidelných linek, které směřují do Bulharska (Varna), Gruzie (Kutaisi), Itálie (Benátky, Bari, Catania, Miláno-Malpensa a Řím-Fiumicino), na Kypr (Larnaka), Moldávie (Kišiněv) a Rumunska (Bukurešť).

(foto: Letiště Praha)

Témata