Wizz Air začne létat z londýnského letiště Southend

23.08.2019 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air uzavřela dohodu o spolupráci s britskou Stobart Group, která provozuje londýnské letiště Southend. Následně společnost oznámila první tři linky, které začne ještě před koncem letošního roku provozovat z tohoto letiště.

Airbus A320 britské pobočky Wizz Air UK (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Společnost nabídne cestujícím od 30. října 2019 lety ze Southendu do rumunského Sibiu. Linka bude provozována denně letounem Airbus A320. Následovat bude 23. listopadu nové spojení do Bukurešti, jež bude operováno pětkrát týdně. O den později pak Wizz Air zahájí lety ze Southendu do litevského Vilniusu. Na této lince bude společnost létat dvakrát týdně.

Historické centrum rumunského Sibiu (foto: Tudor44/Pixabay)

Dále Wizz Air oznámil zahájení letů z londýnského letiště Luton do Vídně (dvakrát denně) a španělského Castellónu (dvakrát týdně). Oba nové spoje dále posílí nabídku Wizz Air na tomto londýnském letišti. Společnost se nedávno stala největším dopravcem na Lutonu, když předehnala konkureční easyJet.

Wizz Air působí na britském trhu prostřednictvím své pobočky Wizz Air UK. Společnost původně létala jen z londýnského Lutonu. Nedávno oznámila zahájení letů ze skotského Edinburghu a nyní nové také z letiště Southend nedaleko Londýna.

Témata