Wizz Air uzavře bázi v Doncasteru. Linka do Košic končí.

06.06.2022 - EvropaLetecká společnost Wizz Air se rozhodla uzavřít svoji bázi v Doncasteru-Sheffieldu. Většina linek, včetně linky do Košic tak k 10. červnu 2022 skončí. Kromě Košic se většinou se jedná o destinace ve Středomoří. Zrušeny budou spoje do Alicante, Dalamanu, Fara, Fuerteventury, Gran Canarie, Lanzarote, Larnacy, Lublinu, Malagy, Palmy de Mallorcy, Rigy a Tenerife. Wizz Air tak tímto rozhodnutím těsně před letní sezónou zlikvidoval plány spousty cestujících zejména na dovolenou u moře. V Doncasteru zůstává pouze menšina linek, které obslouží letadla z ostatních bází. Jedná se o Bukurešť, Gdaňsk, Katovice, Kluž, Krakov, Poznaň, Varšavu, Vilnius a Wroclaw.

Airbus A321 společnosti Wizz Air (foto: Wizz Air)

Wizz Air létal z Košic do Doncasteru mezi červnem 2015 a květnem 2018. Důvodem tehdejšího pozastavení linky bylo zrušení základny v Košicích. Poté se na linku společnost v květnu 2021 vrátila, aby ji obsluhovala 2x týdně letadlem bázovaným právě v Doncasteru.

Podle BBC společnost Wizz Air reaguje na prohlášení letiště v Doncasteru, že není schopno zaručit podmínky obchodní dohody se společností Wizz Air. Pilotům a palubnímu personálu ze základny v Doncasteru-Sheffieldu byla nabídnuta možnost práce z jiné základny společnosti ve Velké Británii. Cílem tohoto kroku je též stabilizace a posílení ostatních základen společnosti Wizz Air ve Velké Británii, aby se minimalizovaly zpoždění a rušení spojů na poslední chvíli z důvodu nedostatku personálu.

Témata