Wizz Air se vrací do Salzburku

24.11.2023 08:40 - EvropaLetecká společnost Wizz Air se od února vrací do rakouského Salzburku. Nejprve linkou do Londýna-Lutonu, kterou plánuje provozovat od 8.února 2024 celkem 3x týdně v úterky, čtvrtky a soboty. Tato linka cílí i na britské lyžaře. Od začátku letního letového řádu pak přidá Wizz Air ještě linku do Bukurešti a do Skopje. Obě tyto linky bude Wizz Air obsluhovat od začátku dubna rovněž 3x týdně. Všechny zmiňované spoje jsou již k dispozici v rezervačním systému dopravce.

Původně plánoval Wizz Air rozlétat Salzburk již létě roku 2020. Tehdy oznámil linky do Bělehradu, Bukurešti, Kyjeva, Larnaky, Skopje a Tuzly. Jenže tyto plány zkřížila pandemie. Ještě o rok později Wizz Air stále se Salzburkem počítal. Tehdy měly dokonce přibýt i spoje do Petrohradu a do Varny. K realizaci linky do Petrohradu však nikdy nedošlo a v souvislosti s další vlnou omezení cestování kvůli nemoci Covid-19 pak Wizz Air vyškrtl Salzburk ze své sítě destinací úplně s odůvodněním, že se v Rakousku chce soustředit pouze na bázi ve Vídni.

Airbus A321neo společnosti Wizz Air, srpen 2022 (autor: Anna Zvereva)

Salzburk je se 156 tisíci obyvateli čtvrté největší město Rakouska. Historické jádro města bylo v roce 1996 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Salzburk je též dobrým výchozím bodem k prozkoumání Alp a tamních lyžařských areálů. Například lyžařská střediska v okolí hory Hochkönig (2941m) nebo známé středisko ve Flachau je vzdáleno méně než jednu hodinu jízdy autem na jih od Salzburku. Na druhou stranu nedaleko není ani uzel Lufthansy v Mnichově, který je jen necelých 140km a 2 hodiny jízdy autem severozápadně od města.

Témata