Wizz Air přidává další linky z Vídně, meziročně kapacita vzroste o 70 %

17.01.2020 - EvropaNa dnešní tiskové konferenci ve Vídni oznámila letecká společnost Wizz Air ústy Józsefa Váradiho nové destinace a navýšení frekvencí na stávajících linkách. Od 1. července 2020 bude Wizz Air ve Vídni bázovat již své deváté letadlo, což umožní další rozšíření provozu.

Airbus A321 společnosti Wizz Air je odbavován na vídeňském letišti (foto: Stanislav Doronenko/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Společnost zavede nové linky do Alghera na Sardinii (3x týdně od 2. června), na Korfu (2x týdně od 3. června), Podgorice v Černé Hoře (2x týdně od 1. července), Suceavy v Rumunsku (2x týdně od 3. července) a Fara v Portugalsku (2x týdně od 4. července).

Současně Wizz Air navýší frekvence letů do Malagy (ze 3 na 5 letů týdně), Milana-Malpensy (ze 7 na 14 letů týdně), Porta (ze 2 na 3 lety týdně) a Říma-Fiumicina (z 10 na 12 letů týdně).

Nové linky Wizz Air z Vídně (zdroj: Wizz Air)

Celkem má stoupnout roční nabídka Wizzairu na letech z Vídně o půl milionu sedaček na 4,1 miliónu. To podle společnosti představuje meziroční růst nabídky společnosti ve Vídni o 70 %. S novými linkami bude Wizzair létat z Vídně do 49 destinací ve 27 zemích.

Přestože samotný Wizzair tímto krokem přilil olej do ohně neskutečně tvrdého konkurenčního boje mezi leteckými společnostmi ve Vídni, očekává József Váradi z dlouhodobého pohledu, že v rakouské metropoli dojde ke konsolidaci, poněvadž nynější extrémně nízké ceny letenek nebudou pro slabé hráče dlouhodobě udržitelné.

Štítky