Wizz Air přidá v létě na svou základnu v Římě další letadla

21.12.2022 - EvropaLetecká společnost Wizz Air minulý týden oznámila, že v létě příštího roku přidá na svoji základnu v Římě-Fiumicinu další dvě letadla. Bude se jednat o dva nové Airbusy A321neo. To společnosti umožní zavést z Říma pět nových destinací a na stávajících osmi spojích, včetně linky do Prahy navýšit počty rotací.

Konkrétně u Prahy dojde k navýšení letů ze sedmi na devět letů týdně Ještě více však Wizz Air posílí linky do Tel Avivu, Jerevanu a Madridu. O dvě rotace týdně narostou také lety do Barcelony a Londýna-Gatwicku. O jednu rotaci týdně budou navýšeny linky do Dortmundu a Valencie.

Z nových destinací chce Wizz Air nejprve zprovoznit spojení do Abú Dhabí. Lety zahájí 17. února 2023 a do Abú Dhabí bude létat denně. Od 1.května 2023 společnost pak spojí dvakrát týdně týdně Řím s Baku. Od 2. června 2023 začne Wizz Air létat dvakrát týdně do španělského Castellonu. Dalšími novými destinacemi z Říma jsou Kuvajt a Lucemburk, kam Wizz Air zahájí lety 1. srpna 2023. Do Kuvajtu bude létat dvakrát týdně, do Lucemburku třikrát týdně.

Společnost Wizz Air na italském trhu v poslední době razantně roste, kdy je již třetí největší leteckou společností. Například na základně v Římě měla letos v létě umístěna čtyři letadla, příští rok to bude hned devět letadel. Celkově nabíne Wizz Air příští rok v létě z Říma spojení do 66 destinací.

Airbus A321neo společnosti Wizz Air na letišti Řím-Fiumicino, listopad 2022 (foto: Anna Zvereva, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata