Wizz Air posílí svou základnu v Tiraně

25.06.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air rozšíří svou základnu v albánském hlavním městě Tiraně o další Airbus A321. Celkem tak bude společnost bázovat na mezinárodním letišti Matky Terezy v Tiraně již pět letadel. Spolu s rozšířením letadlového parku otevře Wizz Air dvě nové pravidelné linky z Tirany do Barcelony (2x týdně od 31. července) a Kolína nad Rýnem (2. týdně od 1. srpna). Dále maďarský dopravce navýší frekvence letů na stávajících linkách z albánské metropole do Benátek-Trevisa (5x → 7x týdně), Bergama (7x → 11x týdně), Boloně (5x → 7x týdně) Bruselu (2x → 3x týdně), Dortmundu (3x → 5x týdně), Janova (2x → 3x týdně), Londýna-Lutonu (10x → 12x týdně), Milána-Malpensy (12x → 14x týdně), Pisy (4x → 7x týdně) a Turína (2x → 3x týdně). Rozšíření provozní základny Wizz Air na letišti v Tiraně má přinést vytvoření 40 nových přímých pracovních míst.

Wizz Air - Airbus A321 (foto: Alan Wilson/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Wizz Air začal létat do Albánie v roce 2017, kdy do Tirany otevřel první linku z Budapešti. Svou základnu v albánské metropoli společnost zřídila v červenci 2020, kdy rovněž zavedla 15 nových linek do osmi evropských zemí. Jednou z nich byla i linka do Prahy, která však byla provozována vloni do konce září a pak na přelomu prosince a ledna 2021.

Wizz Air je v současnosti nejvýznamnějším leteckým dopravcem na letišti v albánské metropoli s více než čtvrtinovým tržním podílem. Společnost svou základnou využila příležitost, která se naskytla bankrotem italské Ernest Airlines. Největším konkurentem je v současnosti albánská nízkonákladová aerolinie Albawings zaměřující se hlavně na Itálii.

Témata