Wizz Air otevře novou linku z Prahy do Bukurešti

11.12.2019 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Wizz Air minulý týden oznámila, že v příštím roce otevře novou linku do našeho hlavního města. Od 1. července 2020 začne společnost létat mezi Prahou a Bukureští. Nová linka bude provozována třikrát týdně vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Odlety z Prahy budou podle zveřejněného letového řádu v uvedené dny ve 14:25 s příletem do Bukurešti v 17:25. Z Bukurešti bude linka odlétat ve 12:45 a na ruzyňském letišti přistávat ve 13:55. Wizz Air nasadí na linku nový letoun Airbus A321, uvedla to Paulia Gosk z tiskového oddělení společnosti.

Airbus A321 maďarské společnosti Wizz Air (foto: tjdarmstadt/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

V současnosti létají mezi Prahou a Bukureští jen dvě letecké společnosti. ČSA létají pětkrát týdně s letounem Boeing 737-800 společnosti Smartwings. Rumunský TAROM létá mezi oběma městy denně s letounem Airbus A318 pro 113 cestujících. Vstup nízkonákladové konkurence přinese cestujícím vedle rozšíření nabídky letů také snížení cen letenek.

V současnosti ceny zpátečních letenek z Prahy do Bukurešti začínají na 4200 Kč za let s příručním zavazadlem. Wizz Air ve své tiskové zprávě uvádí, že ceny jednosměrných letenek s malým příručním zavazadlem začínají na 519 Kč. Rezervační systém společnosti nyní nabízí nejlevnější letenky za 639 Kč, které jsou k dispozici jen koncem záři a v říjnu 2020. Během letních měsíců lze zpáteční letenky do Bukurešti u Wizz Air sehnat za necelých 2600 Kč.

Palác parlamentu, dnešní sídlo rumunského parlamentu. Po Pentagonu ve Washingtonu pravděpodobně druhá největší stavba na světě. Původně měla budova sloužit komunistickému diktátorovi Nicolae Ceaușescovi jako prezidentský palác (foto: eugeniu/Pixabay)

Nová linka do Bukurešti bude v pořadí pátou pravidelnou linkou, kterou Wizz Air bude v příštím roce provozovat do Prahy. Společnost otevře příští středu novou linku z Prahy do Kišiněva, která bude provozována dvakrát týdně letounem A320. Společnost rovněž plánuje v příštím roce navýšení letů do gruzínského Kutaisi na tři lety týdně. V letech 2009 až 2018 měl Wizz Air v Praze vlastní základnu. V červnu 2018 nečekaně Wizz Air pražskou základnu uzavřel a lety do Prahy obsluhuje z jiných základen.

Témata