Wizz Air otevře linku do Kazaně

08.07.2019 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air začne létat z Budapešti do Kazaně. Nová linka bude zahájena 30. října 2019 a bude provozována dvakrát týdně vždy ve středu a v neděli letounem Airbus A320. Kazaň bude po Moskvě-Vnukovu a Petrohradu třetí destinací Wizz Air v Rusku operovanou z Budapešti.

Kazaňský kreml zapsaný na seznamu UNESCO je sídlem prezidenta Tatarstánu (foto: Salih Melikoglu/Wikimedia Commons - public domain)

Maďarsku se po delším jednání podařilo dojednat s ruskou stranou povolení k zahájení letů do Kazaně. Wizz Air poté vyhrál tendr maďarské vlády na provoz této linky.

Kazaň, který leží na břehu Volhy, je jedním z nejstarších ruských měst. Dnes je hlavním městem Tatarstánu, autonomní ruské republiky. Kazaň se označuje za třetí hlavní město Ruska a turisté v něm najdou řadu památek, přičemž Kazaňský kreml je zapsán na seznamu UNESCO.

Wizz Air - Airbus A320 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Letenky na novou linku jsou již v prodeji prostřednictvím webových stránek Wizz Air a dalších distribučních kanálů společnosti. Nejlevnější ceny jednosměrných letenek aktuálně začínají na 10790 maďarských forintech (přibližně 850 korun).

Témata