Wizz Air odkládá otevření nové základny v Petrohradu

27.09.2020 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air se rozhodla odložit otevření nové základny na petrohradském letišti Pulkovo až na prosinec. Původně společnost plánovala, že zahájí provoz základny v Petrohradu začátkem září s jedním letounem Airbus A320. Důvodem odkladu jsou cestovní omezení v důsledku pandemie koronaviru.

Petrohrad někdy nazývaný Benátky severu je znám svými zvedacími mosty. V pozadí Petropavlovská pevnost pevnost (foto: KiraHundeDog/Pixabay)

Wizz Air nejdříve v červnu oznámil otevření pětice linek z Petrohradu do Salzburku, Osla, Kodaně, Stockholmu-Skavsty a na Maltu, jejichž provoz měl být zahájen v září. V polovině července pak společnost oznámila, že bude v Petrohradu bázovat dva letouny A320 a díku tomu otevře dalších pět linek. Ty měly spojit od prosince spojit druhé největší ruské město s cíli v Itálii, s Boloňou, Bergamem, Turínem a Benátkami-Trevisem. Od března 2021 pak měla být ještě otevřena line do sicilské Catanie.

Podle nového plánu zahájí Wizz Air 3. prosince lety z Petrohradu do Bergama (4x týdně, od poloviny prosince denně) a Benátek-Trevisa (3x týdně). O den později budou otevřeny linky do Salzburku (4x týdně) a Kodaně (4x týdně). Od 5. prosince má společnost létat na Maltu (3x týdně) a 15. prosince pak na linkách do Osla (4x týdně) a Stockholmu (3x týdně). 17. prosince bude otevřena linka do Boloně (2x týdně) a 19. prosince do Turína (1x týdně). S lety do Catanie (2x týdně) se počítá od 30. března 2021.

Otevření základny v Petrohradu umožnilo dřívější rozhodnutí ruského ministerstva dopravy o zavedení tzv. sedmé letecké svobody pro vybrané evropské státy. V rámci ní mohou zahraniční letecké společnosti spojit Petrohrad i s jinými zeměmi než jejich domovská země, v níž je aerolinie registrována. Režim platí celkem pro 30 evropských zemí, přičemž do 21 z nich nejsou žádná omezeni. Do zbylých devíti včetně České republiky platí výjimky, pro který sedmá svoboda neplatí.

Štítky