Wizz Air končí s bází v Bacau, Bari a Cardiffu. Končí i linka Bari-Praha.

10.01.2023 - EvropaLinka společnosti Wizz Air z Prahy do Bari, která dosud létala i přes zimní sezónu, končí posledním letem 15.února. Na další dny již lety z rezervačního systému letecké společnosti zmizely. Radost tak zřejmě bude mít konkurenční Ryanair, který z Prahy do Bari nabízí aktuálně 3 lety týdně. Důvodem zrušení tohoto spoje Wizz Airu je rozhodnutí dopravce ukončit v únoru provozování základny v Bari . Wizz Air tak stahuje většinu plánovaných letů z tohoto letiště od konce ledna do poloviny února. Základna v Bari má být úplně zrušena k 16.únoru. Postiženy jsou z Bari nejen lety do Prahy, ale i do Abú Dhabí, Benátek, Londýna-Gatwicku, Milána-Linate, Sharm el Sheikhu, Tel Avivu, Turína a Verony. V létě Wizz Air z Bari nemá zatím v plánu obnovit sezónní linky do Chanie, Korfu, Mykonosu, Olbie a Skiathosu.

Ještě dříve, a to koncem ledna, ovšem ruší Wizz Air také základnu a lety z rumunského letiště Bacău. Končí tak lety do Boloni, Bruselu-Charleroi, Říma-Fiumicina, Liverpoolu a Turína. V létě se neobnoví spoj do Catanie.

V letní sezóně společnost neobnoví ani sezónní základnu v Cardiffu. A nenabídne tak odsud sezónní lety do Alicante, Fara, Heraklionu, Korfu, Lanzarote, Larnaky, Palma de Mallorky a Tenerife-jih. Koncem ledna navíc končí celoroční spoje z Cardiffu do Bukurešti a Milána-Malpensy.

Jaký je důvod těchto změn společnost Wizz Air oficiálně zatím neuvedla. Lze se jen domnívat, že vedení letecké společnosti vidí lepší příležitosti k dosažení vyššího zisku na jiných trzích. Případně důvodem může být také konsolidace služeb na trhy, kde má Wizz Air již vyšší tržní podíl. Svoji zásadní roli ovšem může hrát i případné ukončení podpory provozování dotovaných leteckých spojení ze strany místních samospráv a pokus společnosti Wizz Air stažením linek z rezervačního systému tento postoj změnit.

Podle interních zdrojů je však hlavním důvodem přesunutí letadel ze zavíraných základen do Říma a Milána, kde Wizz Air hodlá v létě bázovat shodně po 11 letadlech.

Airbus A320neo společnosti Wizz Air na letišti v Gdaňsku, říjen 2020 (autor: Andrzej Otrębski, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata