Wizz Air bude létat z Vídně do Arménie

18.12.2019 - EvropaWizzair oznámil, že od 3. dubna 2020 novou linkou spojí Vídeň s hlavním městem Arménie, Jerevanem. Linka bude provozována dvakrát týdně letounem Airbus A321 pro 230 cestujících. Odlety z Vídně budou vždy v pondělí a v pátek v 5:40, zpět z Jerevanu bude letadlo odlétat v 11:50 místního času.

Panoráma Jerevanu s majestátním Araratem v pozadí (foto: Serouj Ourishian/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Společnost již dala letenky na novou linku do prodeje. Ceny jednosměrných letenek začínají nejčastěji mezi 60-70 eury. Vyjímečně lze najít na vybrané termíny levnější letenky, které dopravce nabízí pravděpodobně z reklamních důvodů za 29,99 eur.

Miliónová metropole Jerevan ležící v těsné blízkosti kavkazských hor ve výšce téměř 1000 metrů nad mořem je nejen hlavním ale také nejstarším městem Arménie. Destinace na Kavkaze se v posledních letech těší zájmu baťůžkářů a nízkonákladové letecké společnosti na tuto poptávku reagují otvíráním nových spojů.

Wizzair dosud létal v rámci kavkazských států zejména do Kutaisi. V tomto gruzínském městě má společnost od roku 2016 základnu s několika bázovanými letouny. V letním letovém řádu Wizz Air počítá s lety z Kutaisi do 41 destinací včetně Prahy, Vídně a Norimberka. Vedle Kutaisi společnost ještě v rámci Kavkazu provozuje již jen jednu linku a to z Budapešti do ázerbajdžánského Baku.

Štítky