Wizz Air bude létat z Prahy do Eilatu

09.08.2017 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air dnes oznámila otevření další nové linky z Prahy. Od 2. listopadu bude společnost jednou týdně létat do Eilatu na jihu Izraele. Nová linka bude provozována pouze v zimní sezóně. Odlety z Prahy budou každý čtvrtek v 16:45 s přistáním na letišti Ovda u Eilatu ve 21:55. Zpáteční let bude startovat z Eilatu ve stejný den a na ruzyňském letišti přistane v pátek v 01:55. Ceny jednosměrných letenek začínají při cestě z Prahy pouze s příručním zavazadlem na 939 Kč, nejlevnější zpáteční letenka aktuálně stojí 2018 Kč.

Eilat - pláž
Izraelské letovisko Eilat ležící na břehu Rudého moře (foto: israeltourism/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Nová destinace je vhodná pro turisty vyhledávající zimní dovolenou u moře. Letenky na novou linku jsou již v prodeji na webu společnosti. Při průměrných zimních teplotách 21 °C až 25 °C nabízí Eilat vedle plavání a potápění v moři také řadu možností outdoorových aktivit. Z města je rovněž možné uskutečnit jednodenní výlet do skalního města Petra v Jordánsku.

Eilat bude po Tel Avivu v pořadí již druhou destinací v Izraeli, do které Wizz Air z Prahy létá. Do Eilatu dosud společnost létala jen ze své základny ve Varšavě, s novým zimním letovým řádem však vedle Prahy přidá také novou linku z Katovic.

Štítky