Uzbecké aerolinie Qanot Sharq Airlines si pronajímají Airbusy A320

21.02.2021 - Asie & AustrálieLetecká společnost Qanot Sharq Airlines se dohodla s americkou leasingovou firmou Air Lease Corp. na dlouhodobém pronájmu dvou letadel Airbus A320. Letouny mají být nové uzbecké aerolinii dodány v průběhu března. Mělo by se jednat o stroje po mexické low-cost aerolinii Interjet registrací OE-ILF a OE-ILG, které jsou odstaveny od loňského prosince v Ostravě.

Vizualizace Airbusu A320 v livery Qanot Sharq Airlines (zdroj: qanotsharq.com)

„Dva Airbusy A320-200 budou prvními letadly ve flotile Qanot Sharq a nabídnou našim cestujícím nejvyšší standard bezpečnosti a pohodlí,“ uvedl majitel společnosti Nosir Abdugafarov.

Společnost Qanot Sharq Airlines vznikla již v roce 1998 a dosud se zaměřovala na charterové osobní a nákladní lety. V letech 2003-12 létala s letouny Iljušin Il-76 pronajatými od Uzbekistan Airways. Později však přišla o svou provozní licenci. V roce 2019 vedení aerolinie uzavřelo na aerosalónu MAKS 2019 memorandum na dodávku tří letadel Superjet 100.

Qanot Sharq Airlines mají sídlo v Taškentu, hlavním městě Uzbekistánu. S pronajatými letadly plánuje zahájit pravidelné lety z několika uzbeckých letišť do Ruska (Moskva, Petrohrad), Turecka (Istanbul, Ankara), Kazachstánu (Almaty), Spojených arabských emirátů (Dubaj) a Saúdské Arábie (Džidda, Medina).

Štítky