Airbusy A321LR bude provozovat také uzbecký Qanot Sharq

06.08.2022 - Asie & AustrálieLetecká společnost Qanot Sharq Airlines se letos na podzim stane novým provozovatelem letadel A321neo. Uzbecký dopravce se dohodl na pronájmu dvou Airbusů A321LR s prodlouženým doletem se společností Air Lease Corp. Americká leasingová firma informovala o uzavření smlouvy začátkem tohoto týdne.

„Jsem potěšen, že můžeme pokračovat v partnerství s Air Lease Corporation, abychom mohli našim zákazníkům poskytovat přepravu nejvyšší kvality,“ uvedl Nosir Abdugafarov, majitel Qanot Sharq Airlines. „Nová letadla umožní rozšířit naše destinace a síť díky možnosti provozovat krátké, střední a dlouhé lety,“ dodal Abdugafarov.

Společnost Qanot Sharq Airlines, která vznikla v roce 1988, má svou základnu na letišti v Taškentu. Dlouhou dobu se společnost zaměřovala na charterové osobní a nákladní lety. V letech 2003-12 tak provozovala i nákladní letouny Iljušin Il-76. V roce 2019 management společnosti podepsal memorandum na dodávku tří letadel Suchoj Superjet 100. Vloni na podzim si aerolinie pronajala od Air Lease Corp. dva letouny Airbus A320. V současnosti Qanot Sharq Airlines provozují pravidelné linky z Taškentu, Samarkandu a Buchary do Moskvy, Petrohradu a chartery do Šarm aš-Šajchu.

Flotila Qanot Sharq Airlines se skládá nyní ze dvou letadel Airbus A320 (foto: Qanot Sharq Airlines)

Témata