Qanot Sharq Airlines začnou létat do Prahy

24.01.2024 18:07 - Česká republikaUzbecká letecká společnost Qanot Sharq Airlines plánuje na jaře zahájení pravidelných letů z Taškentu do Prahy. Nová linka má být zahájena 18. dubna a provozována dvakrát denně. Podle serveru AeroRoutes budou odlety linky HH405 z Prahy každý čtvrtek a v neděli v 16:00 s příletem do Taškentu další den v 01:00. V opačném směru budou odlety z Taškentu ve stejné dny v 10:30 a linka HH406 bude na pražském ruzyňském letišti přistávat v 10:30.

Společnost Qanot Sharq Airlines koncem minulého roku informovala na svém webu, že v blízké budoucnosti plánuje zahájit pravidelné lety do Prahy. Naše hlavní město aerolinie zařadila na svůj seznam spolu s dalšími jedenácti plánovanými destinacemi v Evropě a Asii.

Letenky na novou linku nejsou zatím v prodeji, nicméně Praha se objevila ve výběrovém menu destinací, do kterých lze zakoupit letenky. To naznačuje brzké spuštění prodeje letenek.

Vloni společnost Qanot Sharq Airlines zařadila do své flotily dva Airbusy A321neo (foto: Qanot Sharq Airlines)

Společnost Qanot Sharq Airlines vznikla v roce 1988 a má svou hlavní základnu na letišti v Taškentu. Dlouhou dobu se společnost zaměřovala výhradně na charterové osobní a nákladní lety. V roce 2019 management společnosti podepsal memorandum na dodávku tří letadel Suchoj Superjet 100. V roce 2021 si aerolinie pronajala od Air Lease Corporation dva Airbusy A320. Vloni se stejnou leasingovou firmou dohodla na pronájmu dvou letadel Airbus A321LR. Další novinkou ve flotile je starší Airbus A330-200, který společnost převzala vloni na podzim. Celkem se tak flotila nyní skládá z pěti letadel Airbus.

Další novou destinací vedle Prahy bude španělský Madrid, kam Qanot Sharq Airlines chce zahájit lety 9. března. Dalšími evropskými destinacemi tohoto uzbeckého dopravce jsou Budapešť, Istanbul, Moskva a Petrohrad. Pravidelné linky společnosti také spojují Taškent s Izraelem, Saúdskou Arábií, Thajskem a Vietnamem.

Od loňského podzimu má Qanot Sharq Airlines ve své flotile také širokotrupý Airbus A330-200 (foto: Qanot Sharq Airlines)

Témata