Ural Airlines začne létat mezi Prahou a Rostovem na Donu

17.12.2019 - Česká republikaRuská letecká společnost Ural Airlines začne v příštím roce provozovat pravidelné lety z Rostova na Donu do Prahy. Linka bude zahájena 21. února 2020 a společnost jí bude provozovat jednou týdně letounem Airbus A320 pro 162 cestujících.

Ural Airlines - Airbus A319 (foto: Letiště Praha)

Odlety z Prahy budou každý pátek v 8:05 s příletem do Rostova na Donu ve 13:35 místního času. V opačném směru se bude z Rostova na Donu odlétat v 15:05 a letoun společnosti bude na ruzyňském letišti v 16:50. Ural Airlines již zahájil prodej letenek na novou linku prostřednictvím svých webových stránek a dalších prodejních kanálů. Připomeňme, že z Prahy do Rostova na Donu v současnosti létají třikrát týdně ČSA.

Nová linka z Rostova na Donu bude v pořadí již pátou pravidelnou linkou, kterou Ural Airlines provozuje do Prahy. Ruský dopravce v letošním roce výrazně rozšířil své lety do Prahy, když otevřel linku z Permu, navýšil lety do Jekatěrinburgu a na letiště Žukovskij u Moskvy začal létat denně. Podle odhadů Letiště Praha by mohlo spojení během roku využít více než 10 tisíc cestujících v obou směrech.

Témata