Ural Airlines létají denně mezi Prahou a letištěm Žukovskij u Moskvy

29.04.2019 - EvropaRuská letecká společnost Ural Airlines navýšila od začátku platnosti letního letového řádu počet letů na své lince z Prahy na moskevské letiště Žukovskij. Ruský dopravce přidal další tři lety týdně, a to v pondělí, úterý a v pátek, takže linka je nyní provozována každý den. Ural Airlines nasazují na toto spojení letoun Airbus A321 o kapacitě 220 cestujících.

Ural Airlines - Airbus A321 (foto: Ole Simon/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Letiště Žukovskij (dříve Ramenskoje) se nachází nedaleko ruského hlavního města a je od něj vzdálené přibližně hodinu cesty. Doba letu z Prahy je přibližně 2 hodiny a 45 minut. Lety mezi Prahou a letištěm Žukovskij zahájily Ural Airlines vloni 26. prosince. Jedná se o třetí pravidelnou linku této společnosti do našeho hlavního města. Cestující z Prahy mohou využít také lety Ural Airlines do Jekatěrinburgu (až 6x týdně) a do Krasnodaru (2x týdně).

Ural Airlines patří dnes k největším aeroliniím v Rusku podle počtu přepravených cestujících. V loňském roce společnost přepravila 9 milionů pasažérů, což bylo o 13 % více než v roce 2017. Hlavní základnu mají Ural Airlines v Jekatěrinburgu, odkud létají do více než čtyřicítky destinací.

Airbus A319 společnosti Ural Airlines na ruzyňském letišti (foto: Letiště Praha)

Flotila společnosti se aktuálně skládá ze 45 letadel Airbus. Její páteří je 24 letadel Airbus A320 spolu s 15 A321, které doplňuje sedm A319. V letošním roce Ural Airlines převezmou první A320neo a A321LR a plánovaná byla i dodávka letadel Boeing 737 MAX 8.

Témata