Ural Airlines budou létat z Permu do Prahy

01.08.2019 - Česká republikaRuská společnost Ural Airlines oznámila ve středu otevření další linky do Prahy. Od 18. září 2019 bude aerolinie nově létat mezi Prahou a ruským Permem. Dopravce na přímou linku s dobou letu 4 až 4,5 hodiny nasadí Airbus A320 pro 160 cestujících. Po linkách z Jekatěrinburgu, Krasnodaru, moskevského letiště Žukovskij bude Perm již čtvrtým ruským městem, které Ural Airlines spojí s Prahou.

Airbus A319 společnosti Ural Airlines na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

„Očekáváme, že na nové lince bude během následujících dvanácti měsíců přepraveno více než 20 tisíc cestujících v obou směrech. Po zahájení letů z Permu bude Letiště Václava Havla Praha propojeno pravidelnými lety již s deseti destinacemi v Ruské Federaci,“ uvedla Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení Letiště Praha.

Z Prahy bude nová linka odlétat vždy ve středu a v sobotu v 7:05, v Permu pak přistane ve 14:05. Odlety z Permu jsou ve stejné dny v 15:20, s příletem do Prahy v 16:40. Letenky na novou linku jsou již v prodeji prostřednictvím webových stránek Ural Airlines.

Mezi Prahou a Permem létala v letech 2011-13 ruská společnost Tatarstan Airlines. Poté začaly tuto linku od března 2013 provozovat ČSA, které létaly dvakrát týdně s A319. Po roce a půl provozu však ČSA lety do Permu ukončily.

Perm je milionové město na východě evropské části Ruska poblíž pohoří Ural. Město je důležitým průmyslovým centrem se strojírenským, chemickým a dřevozpracujícím průmyslem. Nacházejí se zde výrobní závody ruského výrobce leteckých motorů Aviadvigatěl a dalších společností. Městem prochází známá Transibiřská magistrála, železniční trať spojující Moskvu s Dálným Východem.

Perm (foto: Latitude/Wikimedia Commons - CC BY 3.0)

Turisté mohou v Permu navštívit několik atrakcí jako například uměleckou galerii, muzeum dělostřelectva či muzeum gulagu. Nedaleko Permu se nachází známá Kungurská ledová jeskyně s velkým podzemním dómem. Samotný Perm dal název nejmladšímu geologickému období prvohor.

Štítky