United Airlines počítají s návratem do Prahy v květnu 2022

25.09.2021 - Česká republikaLetecká společnost United Airlines počítá v příštím roce s obnovením pravidelné linky z Newarku do Prahy. Společnost dala do prodeje letenky na tuto linku. Podle rezervačního systému na webu United Airlines plánuje aerolinie obnovení letů od 27. května 2022. Přímá linka bude provozována denně s letounem Boeing 767-300ER. Zpáteční letenky z Prahy do Newarku stojí od 551 dolarů (11962 korun) ve třídě Basic Economy a od 706 dolarů (15327 korun) ve třídě Economy. V business class jsou zpáteční letenky k dispozici od 2564 dolarů (55664 korun).

Boeing 767-300ER společnosti United Airlines na pražském letišti (foto: Tomáš Hampl)

Pro Letiště Praha je to důležitá zpráva, protože dojde k obnovení dálkových letů do USA a Praha bude mít opět přímé letecké spojení s New Yorkem. Samotné obnovení letů bude samozřejmě záviset na vývoji epidemiologické situace v USA i u nás a také na zájmu cestujících o tyto lety.

USA se rozhodly po roce a půl částečně uvolnit omezení pro příjezdy cizinců z Evropské únie a některých další států. Do Spojených států tak bude možné opět uskutečňovat turistické cesty. Cestující se budou muset před nástupem do letadla prokázat dokladem o očkování a do tří dnů po příletu pak předložit americkým úřadům test na koronaviru. V případě negativního výsledku je pak nečekají v USA již žádná další omezení.

United Airlines zahájily lety mezi Prahou a Newarkem v červnu 2019. Linka byla provozována denně během platnosti letního letového řádu do začátku října 2019. Jednalo se historicky o vůbec první pravidelnou linku United Airlines do České republiky.

Přímé letecké spojení do Newarku lze využít, jak pro cesty do New Yorku, tak do dalších destinací United Airlines. Společnost má totiž v Newarku jeden ze svých hubů, ze kterého vypravuje lety do destinací v USA, Kanadě, Karibiku a Latinské Americe.

Témata