United Airlines zahájily lety z Newarku do Prahy

07.06.2019 - Česká republikaNa pražském letišti Václava Havla dnes v 8:20 dosedl Boeing 767-300ER společnosti United Airlines, kterému se dostalo slavnostního přivítání. Šlo totiž o první let na nové přímé lince z Newarku do Prahy, která bude provozována během letního letového řádu až do 4. října 2019. Jedná se historicky o vůbec první pravidelnou linku United Airlines do Prahy.

(foto: Letiště Praha)

Po přistání byl Boeing 767 uvítán tradiční vodní slavobránou letištních hasičů. Následoval oficiální program za účasti zástupců Letiště Praha, United Airlines, posádky letadla a dalších pozvaných hostů. „Těší náš, že můžeme uvést do provozu novou sezónní přímou linku mezi Prahou a naší domovskou základnou v New Yorku/Newarku,“ uvedl Bob Schumacher, obchodní ředitel pro Velkou Británii a Irsko.

(foto: Letiště Praha)

S dalšími krátkými projevy vystoupili Jiří Vyskoč, výkonný ředitel leteckého obchodu Letiště Praha, Stephen B. King, velvyslanec USA v České republice a David Kinzelman, viceprezident United Airlines pro provoz na mezinárodních letištích. Poté již následovalo slavnostní stříhání pásky.

(foto: Tomáš Hampl)

„Nové přímé letecké spojení United Airlines mezi Prahou a letištěm Newark v New Yorku je již devátou dálkovou linkou, která byla za posledních pět let otevřena z Letiště Václava Havla Praha. Linka posílí přepravní kapacity zejména do oblasti východního pobřeží USA, kde dlouhodobě sledujeme vysokou poptávku a umožní tak další nárůst počtu odbavených cestujících na dálkových linkách. Ten už v loňském roce meziročně vzrostl o 24 %,“ uvedl k zahájení letů Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

(foto: Letiště Praha)

Mezinárodní letiště Newark Liberty International leží ve státě New Jersey jen 23 kilometrů jihozápadně od newyorského Manhattanu. Z letiště se lze dostat železnicí na nádraží Penn Station v centru Manhattanu za zhruba 40 minut.

Vedle cest do New Yorku a jeho okolí lze novou linku využít také pro lety do dalších destinací United Airlines. Společnost má v Newarku totiž jeden ze svých hubů, ze kterého vypravuje 402 letů do 169 destinací. Pro cestující z České republiky budou nejzajímavější návazné lety do dalších cílů v USA, Kanadě, Karibiku a Latinské Americe.

(foto: United Airlines)

United Airlines budou linku do Prahy v letošní letní sezóně obsluhovat letounem Boeing 767-300ER. Jeho kapacita je celkem 214 cestujících včetně třiceti plně sklopitelných sedadel ve třídě United Polaris Business a 49 míst v United Economy Plus.

United Airlines jsou v pořadí třetí leteckou společností, která v tomto roce létá pravidelně do Prahy. Na ruzyňském letišti přistávají v letní sezóně Delta Air Lines, které provozují tradičně linku z newyorského letiště J.F. Kennedyho a od loňského roku také American Airlines létající z Filadelfie.

(foto: Tomáš Hampl)

(foto: Tomáš Hampl)

(foto: Letiště Praha)

Témata